حمایت صدای آمریکا از فرقه عرفان کیهانی

 

حمایت صدای آمریکا از فرقه عرفان کیهانی

 

صدای امریکا در گزارشی به قلم «احمد باطبی» در مورد دستگیری استاد محمد علی طاهری می نویسد:

کلاس ها و سی دی های آموزشی موسسه فرهنگی هنری عرفان کیهانی چند سالی است که در تهران و برخی از شهر های ایران مورد توجه قرار گرفته است.

محمد علی طاهری، بنیان گذار این موسسه، در وبسایت شخصی اش حوزه فعالیت خود را فرادرمانی، شاخه‌ای از درمانهای مکمل ذکر کرده است که به گفته وی ماهیتی منطبق بر عرفان ایران داشته و زیر مجموعه‌ای از عرفان کیهانی (حلقه) به شمار می‌آید.

آقای طاهری در سالهای پیش به عنوان بنیان گذار سایمنتولوژی و طب مکمل در ایران، سخنرانی های متعددی را در مراکز علمی داخل و خارج ایران داشته و عناوین و جوایز مختلفی را نیز به دلیل فعالیتش در این حوزه کسب کرده است.

هرچند فعالیت های آقای طاهری در گذشته مورد توجه قرار گرفته و از آن تقدیر شده است، اما در سالهای اخیر وخصوصاَ پس از گسترده تر شدن دامنه مخاطبان وی، محدودیت هایی برای فعالیت های وی اعمال می شود و در مورادی نیز مورد حمله جریانهای مذهبی قرار گرفته است.

از این حمله ها میتوان مجموعه استفتائات اخذ شده توسط گروه تحلیل و بررسی معنویت های نوظهور کانون فرهنگی، تبلیغی امام رضا با مدیریت آقای میرحمید موسوی اشاره کرد.

نتیجه اعمال این محدودیت ها این بود که این موسسه عرفان کیهانی تمامی فعالیت های خود را از تاریخ دهم مردادماه سال گذشته متوقف کرد اما با این وجود محمد علی طاهری دستگیر و روانه زندان شد.

وبسایت جوان آنلاین، پایگاه خبری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رابطه با دستگیری آقای طاهری نوشته است، بنیانگذار موسسه عرفان کیهانی اخیرا و برای سومین‌بار به اتهام ارتداد، سلب النبی و افساد فی الارض دستگیر و در بازداشتگاه اوین به سر می برد. 

 

 

/ 3 نظر / 14 بازدید
پارسا

چطور ممکن است که سایت اسراییلی بالاترین به فاصله چند ساعت از کمپین آزادی خواهی اینها شروع به تبلیغات منفی بر علیه نظام میکند؟ آیا گذشت این زمان کم نشان دهنده هماهنگی اینها با اسرائیل نیست؟صدای آمریکا هم که هر شب دارد از اینها دفاع میکند و آخرینش هم دیشب در برنامه فرارو صدای آمریکا بود که از طاهری با نام بردن اسمش و تعریف واهی دفاع کردند!! اینها دیگر جای شکی برای مسوولان باقی میگذرد که طاهری فرستاده اسرائیل و بابی دیگر است!؟

عزیزی

با سلام و تشکر از شما دلسوز اسلام که در راه مبارزه با این شیطان پرستان نوین که به مراتب خطرناک تر از شیطان پرستانند مبارزه میفرمائد. خواشمندم آدرس دیگری را اعلام فرماید تا در صورت فیلتر شدن این وبلاگ (مانند وبلاگ نجوا)، ارتباطمان از دست نرود و باز هم مطالبتان را بخوانیم.من الله توفیق

فرناز

فکر کنم اونی که فرستاده اسرائلی هاست تو باشی از تعریفیم همه تعریف میکنن امیدوارم اگاه شوید+1+1+1+1+1+1+1+1