تحرکات جدید فرقه های بهائیت و اسماعیلیه در ایران

 

تحرکات جدید فرقه های بهائیت و اسماعیلیه در ایران


مرکز بهائیت در اسرائیل (هیفا) که همزمان با بیداری اسلامی در ضعیف ترین دوران خود قرار گرفته است با استفاده ابزاری از فرقه های پیش ساخته، به بهائیان ایران دستور داد تا به شکل علنی به فعالیت بپردازند و فعالیت های ضد شیعی خود را افزایش دهند.
به گزارش گروه اندیشه فرهنگ آشتی آنلاین، در ماه گذشته نیز یک محقق و پژوهشگر حوزه هشدار داد و گفت: باید هوشیار بود، در برخی از استان های بزرگ کشور همچون خراسان فعالیت وهابیون مشاهده می شود.
علاوه در خراسان و سیستان بلوچستان فرقه اسماعیلیه نیز فعالیت می کند. فرقه اسماعیله کنونی، درصدد بازیابی هویت خویش است و از آنجایی که ایران روزگاری مرکز فعالیت آنها بوده است، این فرقه به شکل هدفمندی به دنبال بازیابی مراکز خود هستند.
یکی از این شهروندان گفت: ما تقریبا ۱۰ سال است که در این محل با آنها که تعدادشان ۵ یا ۶ خانوار است همسایه هستیم اما به تازگی آنها به بهانه های مختلف برای مراسم همسایه ها را دعوت و جوانان را به روش های مختلف به خود جذب می کنند.
این شهروند مشهدی در ادامه گفت : آنها تواسنته اند با خرید خانه بخشی از این محله را به محله بهائی تبدیل کنند، و ما از تبلیغات آنان روی فرزندانمان بیم داریم.
یکی دیگر از شهروندان به ما می گوید: من و ۲ نفر دیگر از محل، به منزلشان دعوت شدیم و پس از مشاهده ی عکس شخصی که به نظر رهبر این فرقه بود از آنها پرسیدیم که او چه کسی است؟ که در جواب گفتند از اقوام ماست.
در سال ۸۷ دادستان کل کشور، در نامه ای به وزیر اطلاعات در خصوص بازداشت چند بهایی، نوشته است که فعالیت های تشکیلات بهائیت در تمامی رده ها و نیز هر تشکیلات جایگزین آن غیر قانونی و ممنوع است.
البته در همین راستا جمهوری اسلامی ایران می گوید: که بازداشت شهروندان بهایی در چند سال اخیر ارتباطی با عقیده مذهبی آنها ندارد زیرا این فرقه هم اکنون کاملا مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است و از آن برای مقابله با اسلام استفاده می شود . 
بیشترین پیروان آنان در آمریکا قرار دارند و در کشورهایی همچون هند و اندونزی و برخی از کشورهای آمریکای لاتین طرفدارانی دارند . اصولا آنان به وطن اعتقادی ندارند و به اصطلاح «جهان وطنی » اختیار نموده اند . هر چند ادعای عدم دخالت در سیاست دارند، اما به نظر می رسد هدف آنان تشکیل حکومت جهانی بهائی است.

/ 4 نظر / 121 بازدید
sya

سلام دوستان ممنون از روشنگری شما من فکر میکنم علاوه بر بهاییت بهتر است به وهابیت هم بپردازید که در جنوب ایران با حمایتهای مالی ای که آل سعود ازشون میکنه میخواهند نسل شیعه رو از بین ببرند. پول های کلان میدن و دختران فقیر شیعه رو به عقد خودشون در میارن و اینطوری نسل خودشون رو زیاد و شیعه رو کم میکنن

والیبال

سلام و سیاست چه موجودیه .به بلاسکو خبر میدن که تو باید این بازی رو ببازی چون ما به امریکا باختیم .چین رو باید 3-0 ببازیم . که فکر نکنند فقط از امریکا 3-0 باختیم و خاطره اون فراموش شه

به نام خدا سلام خدمت دوست عزیز با تشکر از شما که در اطلاع رسانی و آگاهی جامعه تلاش می کنید واما از شما درخواست دارم که اگر مطلبی می خواهد درج شود بر اساس واقعیات واطلاعات کامل باشد مثلا در مورد مطلب نوشته شده پیرامون اسماعیلیه وبهاییان به اطلاع می رساند اسماعیلیه هیچ ربطی به بهاییت ندارد و مدانید که اسماعیلیان دومین گروه شیعیان در جهان بعد از اثنی عشریان هستند واز لحاظ اعتقادی بسیار شبیه هستند که با اصول وفلسفه بهاییت کاملا فرق دارند باتشکر -مرتضی شیعه اسماعیلی .ایران

؟؟؟

گفتم کمترین اطلاع صحیحی ندارید !!! حیفا درسته نه هیفا !!!!!!!! لطفاً بدون تعصب باشید دوست گرامی