اعدام یک مدعی امامت در قم

اعدام یک مدعی امامت در قم


به گزارش فرارو، مصطفی برزگر گنجی، دادستان عمومی و انقلاب قم، از اعدام پنج نفر در این شهر از جمله یک مدعی امامت خبر داد.

علیرضا پیغان که در آبان‌ماه سال ۱۳۸۵ از سوی ماموران اداره کل اطلاعات قم بازداشت شده بود یکی از اعدامیان پنج‌شنبه گذشته قم بوده است.  اتهام این اعدامی ۴۱ ساله «خرافه‌پرستی» عنوان و گزارش شده که او مولف یک کتاب ۶۰۰ صفحه‌ای و متهم به گردآوری ۲۱ مرد و ۲۹ زن در حال ترویج خرافه‌پرستی در قم بوده است. علیرضا پیغان با شکایت دادستان قم به عنوان مدعی‌العموم از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب قم محاکمه و به اتهام «فساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شده بود. قبل از این در ۲۳ آبان سال جاری مصطفی برزگر گنجی در نشستی خبری از درخواست عفو این متهم خبر داده بود. برزگر گنجی همچنین گفته بود: « ادعا ی نامبرده این است که امام دوازدهم از دنیا رفته و قائم‌آل‌محمد من هستم و همچنین از دیگر اعتقادات نامبرده این است که قبله به سمت مسجد جمکران که به گفته او محل دفن امام دوازدهم است تغییر کرده است‌.» اعدام این مدعی امامت در قم در حالی انجام شده است که از ابتدای آذرماه دادستانی عمومی و انقلاب قم با همکاری نیروی انتظامی طرح ویژه برخورد با دعانویسان و رمالان و همچنین مدعیان ارتباط با امام ز مان را به اجرا در آورده است.

خبرگزاری فارس چندی قبل به نقل از دادستانی قم از بازداشت ۲۵ نفر به عنوان رمال و دعانویس در قم خبر داده بود. در شهریور ماه سال ۱۳۸۶ نیز خبرگزاری مهر خبر داد که فردی به نام «محمد حسین ‌ زاده ابوجسی » مشهور به « درویش» به اتهام «ادعای امام زمان» در ملا عام در قم اعدام شده است. مصطفی برزگر گنجی اعلام کرده که پنج نفر دیگر نیز هم ‌ اکنون در قم به عنوان «مدعیان امام زمان» در بازداشت به سر می ‌برند.

به گفته هادی ترشیزی، مدیر روابط عمومی دادستانی قم، فرد اعدام ‌ شده «با وجود این‌ که بی‌سواد بود و کمترین اطلاعات دینی نداشت با رهبری گروه‌های مختلفی به ایجاد انحراف در دین و تغییر در اجرای دستورات الهی نیز می‌پرداخته است. »

/ 0 نظر / 14 بازدید