مبارزه با عرفانهای کاذب از اوجب واجبات است

 

مرجع معظم تقلید اسلام حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:

مبارزه با عرفانهای کاذب از اوجب واجبات است

 

 


حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با اعضای موسسه بهداشت معنوی ضمن تقدیر از تلاشهای موسسه فرمودند:در دنیا یک تحولی ایجاد شده و چنین گرایش هایی به وجود آمده است. همه چیز را هم نمی توان به سیاست ربط داد. یکی از علل این است که اسلام را آن طور که شایسته است به مردم معرفی نکرده ایم. برای بشر معاصر یک سری مطالبات معنوی به وجود آمده و این جریان ها می گویند که ما پاسخ گو هستیم. بعضی از حرف هایی که به نام عرفان اسلامی گفته می شود، موجب دامن زدن به این جریان های کاذب است. 

ایشان افزودند:زحماتی که شما کشیده اید در مقابله با عرفان های کاذب از اوجب واجبات است.

آیت الله صافی سخنان خود را با بیان حدیثی از پیامبر(ص) به پایان رسانند: «... فِی کُلِّ خَلَفٍ عُدُولًا یَنْفُونَ عَنْهُ تَحْرِیفَ‏ الْغَالِینَ‏ وَ انْتِحَالَ الْمُبْطِلِینَ وَ تَأْوِیلَ الْجَاهِلِینَ » (بصائر الدرجات ج‏1 ص 10) در هر دوره ای افرادی می آیند که تحریف غالیان و اهانت مبطلان و تأویل جاهلان را از اسلام دور می کنند.

 

گفتنی است موسسه بهداشت معنوی قم از وجود علما و متخصصان صاحب نام حوزه علمیه تشکیل یافته و گامهای بسیاری در جهت مبارزه با عرفانهای کاذب برداشته است.

 

 

 

پیوند:

آیت الله شیرازی: مبارزه با عرفانهای نوظهور واجب عینی می باشد


/ 2 نظر / 31 بازدید
محمد

سلام و درود به شما، و تشکر از مقالات و اطلاعاتی که در اختیار جوانان میگذارید تا بلکه از دام این شیاطین رهایی یابند. دوست عزیز چند هفته قبل وعده دادید که در رابطه با ارتباط فرقه طاهری با آمریکا و دشمنان افشاگری نمایید و اینکه چرا آمریکا اینطور از طاهری طرفداری کرد؟ امکان دارد که کمی زودتراطلاعاتتان را در این رابطه در اختیار دوستان قرار دهید؟! چه کنیم صبرمان اندک است!!! موفق و پیروز باشید خدا نگهدار [لبخند][عجله][گل]

ت

آیا صدها فرقه شیطان پرست و بهایی و ... در صورتی که خود را در ظاهر عرفان معرفی نمیکردند، میتوانستند این دوستان را گمراه سازند؟ متاسفانه خیلی از جوانهای مؤمن این سرزمین به دام این فرقه مثلا عرفانی که از شیطان پرستان به مراتب خطرناکترند و همردیف منافقانند افتاده و دارند میفتند ، ارزش یک نفر از این جوانهای مؤمن و پاک برای این مملکت و اسلام از خیلی ها بیشتر است.