ورود عرفانهای کاذب به جلسات روضه زنانه

هشدار درباره نفوذ عرفان های نوظهور و
انحرافی به روضه های زنانه
بر اساس گزارش یکی از نهادهای فرهنگی کشور بیش از 700 محفل خانگی در تهران در رابطه با عرفانها و معنویت های نوظهور و انحرافی در تهران شناسایی شده است.

بر اساس این گزارش، سردمداران فرقه های انحرافی اخیرا با برنامه ریزی های گسترده، اقدامات مختلفی را برای نفوذ در مجالس خانگی به ویژه روضه های زنانه اجرا کرده و تلاش کرده اند برای  گسترش افکار و عقاید منحرف خود، با زبان عامه پسند مطالب خود را ارایه کنند.

این نهاد فرهنگی همچنین تاکید کرده است که امروزه کتابهایی با مضامین راه های رسیدن به موفقیت منتشر می شود که اغلب آنها از سوی فرقه های منحرف چاپ و منتشر  می شود و حاوی مطالب ضد دین بوده و سحر و جادو و جن گیری را در جامعه ترویج می کنند.

به اعتقاد آنها، برخی کشورهای همسایه شمالی برای حمایت از این فرقه های ضاله پایگاههایی تشکیل داده و تاثیرگذاری در مسایل فکری و بنیادین جامعه را در دستور کار خود قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، سال های 75 تا 85 اوج ترجمه کتابهای مرتبط با عرفان های نوظهور در کشورمان بوده و طی این مدت بیش از 4500 عنوان و 200میلیون جلد کتاب در این خصوص شناسایی شده اند که خوشبختانه در سال های اخیر با افزایش حساسیت ها  نسبت به این موضوع انتشار کتابهای دارای مجوز کمتر شده است..

این نهاد فرهنگی یادآور شده است که امروزه فرقه های نوظهور فضای مجازی را نیز مورد هجمه گسترده قرار داده و بیش از 4 هزار سایت و وبلاگ فارسی زبان، افکار و عقاید ضاله را در فضای اینترنت گسترش داده و از سوی دیگر کمپانی های فیلمسازی و نویسندگان رمان و داستان های  کوتاه و بلند فعالیت های زیادی را در این بخش انجام می دهند.

هرچند ممکن است در این گزارش اشکالاتی وجود داشته باشد اما نفس پیگیری این مسئله و باز کردن ابعاد ناشناخته آن، اقدام مهم و تلنگری قابل توجه محسوب می شود.
/ 7 نظر / 44 بازدید
sya

سلام به این آمار کلیساهای زیر زمینی را هماضافه کنید. متاسفانه من فکر میکنم آمار بیش از این است اما نیمه پر لیوان را ببینیم تقاضا برای جذب معرفت وجود دارد هر چه سریعتر عرفان ناب و خالص و جذاب شیعه اثنی اشعری را ارائه کنید. و معارف را به سینه تشنه علاقه مندان بریزید تا جذب جاهای دیگر نشوند وظیفه شما خطیر است طلب خیر کثیر به امید یاری حق

ساوالان

سلام حرکتی که آنها آغاز کرده اند حرکتی کاملا حساب شده و دقیق ولی در ظاهر ساده و به صورت معمولی !! هرهفته کلاسی را تشکیل میدهند و 4 تا 5 ساعت طول میکشد که این در ادامه تا کلاس بعدی رخنه در تار و پود فکری و در زندگی روزمره شان نیز تاثیر می گذارد و در حرکت بعدی بصورت ارتباط هرمی روی افراد مختلف تاثیر گذاشته و آنها را برای شرکت در کلاسها ترغیب میکنند , حال ما با چه روشی باید به مقابله با این حرکت براییم که خود یک کار کارشناسی شده و صد البته که ضرب الاجل باید باشد آن هم بصورت شرکت در لای لای اقشار جامعه و با معرفی ساده عرفان , تا مورد قبول عام و خاص قرار گیرد نه دلزدگی و خدای ناکرده دافع بلکه در جذبشان کوشا باشیم و صبور , موفق باشید

ساوالان

با سلامی دوباره مطلبی که لازم است اشاره شود در ماه محرم و صفر و در مراسم مختلف به مناسبت این ایام میشود این مهم را انجام داد , با صرف وقت و سرمایه ای در خور هر محله اقدام به انتشار مقالات و جزوه ها یی مرتیط با معارف نموده و درسطحی وسیع توزیع شود و این حرکت ادامه یابد تا در کوتاهترین مدت در هر خانواده ای لااقل یک نفر آشنا به چگونگی مقابله فکری و در مقام نقد و بررسی حتی در سطح بیست یا سی درصدی با مبلغان و اشاعه دهندگان این فرقه های به ظاهر عرفان !!! بر آید .

sya

سلام دوستان عزیز البته این وظیفه شما نیست لطف و بزرگواری شماست

آشنا

ممنون اطلاعات جلب و خوبی بود