فیلم سخنرانی علی یعقوبی (مدعی ارتباط با امام زمان) + دانلود

علی یعقوبی کیست ؟

 

علی یعقوبی قطب معنوی یکی از این جریانهای انحرافی است که  در اواخر دهه هفتاد شمسی شکل گرفته و هنوز هم کم و بیش به حیات خود ادامه می‌دهد. وی در تاریخ ۱۳۴۴هجری شمسی در تهران متولد شده و تحصیلات خود را تا سطح دیپلم در این شهر ادامه داده و در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود لیکن به دلیل مشکلاتی که برای وی پیش می‌آید از دانشگاه اخراج می‌شود.

پدرنامبرده آقای «زین العابدین یعقوبی» در 13 اسفند سال ۶0 توسط عوامل گروهک منافقین ترور می شود.

یعقوبی پس از ورود به عرصه اجتماع و حضور در دانشگاه فعالیت‌های انحرافی خود را آغاز می‌کند.

وی ابتدا با برگزاری جلسات سخنرانی برای دانشجویان، بسیجیان، و بچه‌های هیئتی، کم کم افرادی را به دور خود جمع نموده و به طرح مباحثی همچون توحید، ولایت و عوامل غیبت و ……. می‌پردازد.

پس از آنکه جلسات وی با اقبال نسبتاً خوبی روبرو می‌شود نامبرده فعالیت های خود را به صورت سخنرانی هفتگی ادامه داده  و حدود هفتصد تا هزار نفر نیز از جوانان،فعالان برخی  نهادها و ارگانهای مختلف در جلسات وی حضور می یافتند. حاصل سخنرانی‌های یعقوبی در این مدت بعدها  به صورت جزواتی با عنوان نظام عالم (۸۵ جزوه) و نظام بشر (۴۴ جزوه) و به سوی ظهور (۲۰ جزوه) و همچنین کتابی با عنوان چهل شب با کاروان حسینی (حدوداً پانصد صفحه) انتشار یافت.

وی همچنین مطالب خود را از طریق سایت تحت عنوان«.....» در اختیار مخاطبین خود- البته با عناوینی مستعار نظیر آشپز کاروان- قرار داده است.

 بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که یعقوبی به دلیل پیشگویی عوامل ترور پدر خود، به مدت سه ماه و اندی نیز در حبس بوده و پس از اظهار ندامت آزاد می‌شود. وی در غالب سخنرانی‌های خود ادعا می‌کند مطالبی که بیان می‌کند در تاریخ هزار و چهارصد ساله اسلام گفته نشده و این سخنان حتی برای علمای شیعه نیز تازگی داشته و آنان از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجز هستند.

وی همچنین معتقد است هیچ فقیهی در میان شیعه وجود نداشته و کسی غیر از خودش جایگاه واقعی فقه را در نظام معارف اسلامی نمی‌داند. وی در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله نموده و آنها رابه قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند. دربعضی موارد نیز تعدی نموده و آنها را به مبارزه و محاجه می‌طلبد. و یکی از اهداف خود را از ذکر این سخنان بیدارکردن علمای شیعه از خواب غفلت و نشان دادن راه به آنها معرفی می‌کند.

بدون تردید سخن گفتن در حوزه مباحث دینی و برداشت و استنباط از گزاره‌ها و آموزه‌های دین همچون هر حوزه دیگری نیازمند تخصص لازم است و تخصص‌های لازم برای برداشت ازمتون دینی عبارتند از: علم صرف، علم نحو، علم معانی‌بیان، علم منطق، علم اصول، علم رجال، علم درایة الحدیث، علم قرائت،‌ علم تفسیر و بعضی علوم دیگر، که اصطلاحاً با عنوان علوم حوزوی از آنها یاد می‌شود. و هر کس که از این علوم بی‌بهره یا کم بهره باشد برداشت او،  از متون دینی حتی برای خود وی حجیت نداشته و عذر آور نمی‌باشد.
 توهین به روحانیت، حلقه وصل «علی یعقوبی» و جریان انحرافی

 

فحوای بیشتر سخنرانی های علی یعقوبی  در راستای نظریه های «آخر الزمانی» و راهکارهای «فراهم آوردن شرایط ظهور» است. وی به زعم خود، بارها روحانیت را به مناظره فراخوانده و در سخنرانی های متعدد خود گفته است:«من مسائلی را مطرح می کنم که در تاریخ هزار و چهارصد ساله اسلام گفته نشده و کسانی که مدعی اسلام شناسی هستند نیز از آوردن مثل آن و یا تکمیل آن عاجزند، اگر صد عالم، صد شبانه‌روز زحمت بکشند و بخواهند درباره حنیفیت سخن بگویند، به اندازه‌ای که من فی البداهه در این باره حرف دارم، مطلب نخواهند داشت.»

وی همچنین می گوید: «وقتی به آقایان می‌گوییم شما اسلام شناس نیستید، می‌گویند: نه هستیم. هستید؟ جداً می‌گویید؟ باشد؛ خداوند اوج اسلام را دین مرضی مطرح می‌کند، یکی از آقایان قم بیاید و دین مرضی را توضیح دهد، هر چقدر هم مهلت بخواهد دارد»!.در حقیقت نگاهی دقیق تر نشان می دهد که این گفته ها در همان تزریق اندیشه اسلام منهای روحانیت است که به روش های گوناگون از سوی جریان انحرافی تحجر جدید نمایان شده است.

نکته جالب دیگر که در این زمینه باید به آن اشاره شود تا خط رسانه ای آن به درستی شناخته شود، درباره سی دی انحرافی «ظهور بسیار نزدیک است» که شالوده فکری و اساس کالبدی آن بر پایه مباحثی است که نامبرده در سلسله بحث های به سوی ظهور خود آورده داده است.

به بیان بهتر، اندیشه زلال مهدویت در تاریخ همواره با آسیب‌های گوناگونی روبه رو بوده است. از یک سو، برخی با معرفی خود به عنوان مهدی و یا نایب و باب دسترسی به آن‌ حضرت و یا به عنوان کسی که مورد عنایت امام زمان بوده و پرتوی از لطف آن حضرت در وی تجلی نموده است و با استفاده از احساسات مردم، تلاش کردند به مطامع خود دست یابند و از سوی دیگر، برخی از روی غفلت یا به عمد و با هدف جلب قلوب دوستداران امام مهدی(عج) به سوی خود و قرار گرفتن در کانون توجه آنها، با بزرگنمایی برخی از آموزه‌های مهدویت، ناهنجاری هایی را در رفتار شیعیان پدید آورده و می‌آورند و گاهی نیز با ارایه تفسیری نادرست از بعضی از آموزه‌های آن، دشواری‌هایی را در راه ترویج و پایبندی به آنها و در نتیجه در اعتقاد مردم نسبت به امام زمان می‌آفرینند.

این جریان در تاریخ، تهدیدی برای اندیشه مهدویت بوده و در عصر حاضر نیز تهدیدی جدی برای این اندیشه تابناک به شمار می‌آید.
 

انحرافات عقیدتی - فکری علی یعقوبی

1ـ وی در بسیاری از سخنرانی‌های خود به علمای شیعه حمله کرده و آنها را به قصور در فهم معارف دین متهم می‌کند.

2ـ ورود در حوزه مباحث دینی و برداشت و دریافت از گزاره‌ها و آموزه‌های دینی بدون داشتن هیچ گونه تخصص.

3 ـ مدعی ارتباط با عوالم بالا!

4ـ صدور جواز تقلید از فقهای صد سال پیش!

5ـ تفسیر و تأویل به رأی متون کلام الله مجید بدون داشتن هیچ گونه تخصص در علوم قرآنی

6ـ عالم خودخوانده خواندن خود. نامبرده مدعی است، علوم نداشته خود را از معلمی که 1400 سال پیش شهید شده، فراگرفته است.

7ـ مدعی شفا دهندگی بیماران، در حالی که هیچ گونه مورد مستندی گزارش نشده و همه اخبار ساخته و پرداخته مریدان چشم و گوش بسته اوست.
 

شاگردان خاص آقای بی سواد روی خط اجنه!

یکی از گفتمانهایی که علی یعقوبی سعی در بزرگ نمایی آن دارد نشان دادن قدرت اجنه و شیاطین است که متاسفانه این خط انحرافی در سالهای اخیر از سوی بعضی از برنامه سازان صدا و سیما پیگیری شده است.

ساخت سریالهایی مانند (او یک ......)و (ا....) خود شاهد مثالی بر استیلای این طرز تفکر در بعضی از برنامه سازان صدا و سیما است.

جمله ای دارد که شاید به گوش آشنا باشد او در یکی از کتابهایش می گوید :«در حال حاضر عوالم به هم نزدیک شده و اجنه و شیاطین وارد دنیا می شوند.» این جمله را در کدام فیلم پر فروش سینمایی سالهای اخیر شنیده اید؟!

گفته می شود این فیلم بنابرالقائات نامبرده و بنابر تفکر وی ساخته شده است!و کارگردان این فیلم تحت تاثیر سخنان این فرد بوده است.

برخی شنیدها حاکی است که تعدادی از کارگردانان سینما و تلویزیون نظیر(د.م) و (س.م)و... که این روزها سریال های پر طرفداری را در سیما در حال پخش دارند نظیر(....)با نامبرده ارتباط مرید و مرادی دارند و در قسمتهای آتی این سریال رگه هایی از تفکر شیطانی علی یعقوبی در آن دیده خواهد شد!

یکی دیگر از شاگردان نامبرده حاج آقا(الف) کارشناس مسائل دینی در سیما می باشد که از همواره از کاروان ظهور می گوید که تحت تاثیر سخنان ضد روحانیت علی یعقوبی ، پس از مدتی به جهت اینکه لباس روحانیت را کسر شان می دانست!خودش را خلع لباس کرد!
از دیگر شاگردان نامبرده که این روزها برنامه ای گفت و گو محور را در سیما در حال پخش دارد و خودش را کارشناس سینمای آخرالزمانی می داند و از هر فیلم هالیوودی به دنبال نشانه های ظهور است (ن.الف) است که با کارگردان فیلم پر فروش سال گذشته که در بالا نیز به آن اشاره شد ارتباط خوبی دارد!
از دیگر شاگردان نامبرده آقای(ر) از مدیران برجسته رسانه ملی می باشد که سهم مهمی در ترویج تفکر نداشته!علی یعقوبی در رسانه ملی دارد.

 اگر بخواهیم لیستی از شاگردان این فرد تهیه کنیم سیاهه ای طولانی خواهد شد که در این مقال نمی گنجد و اصلا مشخص نیست که چرا این افراد با این سوابق فرهنگی و بعضا دینی چگونه خود را تحت تعلیم این فرد قرار داده اند.

نظریه حجتیه نوین:

یکی از نظریاتی که توسط علی یعقوبی مطرح شده است،نظریه«حجتیه نوین» مبتنی بر رد اصل ولایت مطلقه فقیه بوده است.اصولی که وی درنظریه خود بر آن اصرار دارد عبارت است از:1- نظام ارزشی حکومت مستضعفین و 2- نظام ارزشی حکومت حقه.

وی براین باور است که تمام حکومت های اسلامی که با شیوه و روش عادی اداره می شود،همان نظام ارزشی مستضعفین است مانند حکومت حضرت رسول ا...(ص)،حکومت حضرت علی (ع) و حکومت فعلی جمهوری اسلامی ایران.اما در حکومت حقه یا حاکمیت حقه اصل السابقون السابقون و اولئک المقربون تحقق پیدا می کند و چنین جامعه ای با قدرت خاص الهی اداره می شود مانند حکومتهای حضرت سلیمان و حضرت داود و حضرت طالوت و ذوالقرنین.درمورد نظام اسلامی نیز ظاهرا عقیده برآن است که دوران حکومت حضرت آیت الله خامنه ای دوران بینابین واگذار است و گذر از حکومت مستضعفین به سمت حکومت حقه است.علی یعقوبی مدعی است:حکومت مستضعفین با ابزار فقه اداره می شود اما درحکومت حقه کسانی باید حاکمیت جامعه را بر عهده بگیرند که واجد قدرت خاصه نیز باشند.

مدعیان چنین فلسفه ای در حقیقت بر این باورند باید تا روز تحقق حکومت حقه در کنار رهبر معظم انقلاب باشیم ولی در زمان تحقق حکومت حقه این نیاز رفع می شود یعنی دیگر تبعیت از ولایت فقیه معنا ندارد.در همین رابطه نامبرده بر این عقیده است که در حکومت مستضعفین ولی فقیه حاکم است اما در حکومت حقه،فقه کافی نیست و ابزارهای خاص حکومت الهی نیاز است.بجای ولی فقیه امام عصر(عج) که صاحب اصلی جهان اسلام است حاکم است.

 

 
/ 21 نظر / 559 بازدید
نمایش نظرات قبلی

در روایات امده که زمانی که امام زمام ظهور می کنند انقدر حرفهاشان با اون چیزی که مردم می دونن فرق می کنه فکر می کنن دین جدید آورده. این طور که شما دارید ژیش می رین اگه خود امام زمان هم ظهور کنه خودتون اول می کشید. راستی می شه بگید امام زمان باید چه خصوصیات و مشخصاتی داشه باشه که شماها تائیدش کنید و بگید خودشه؟ فقط نگی 36 تا خال داشته باشه ها

1

اینجور خاله زنک بازیهایی که بزرگانتون یادتون دادن واقعاً مضحک بود ... خوشحالم که خداوند دشمنان ما را یعنی شماها را از احمق ها قرار داده است ...

انصاف

وبلاگ انصاف، پايگاهي براي مناظرات داغ و مستدل پيرامون معارف مهدويت از جمله مطالب مندرج در اين وبگاه عبارت است از: دانلود کليپي ويژه از امام خميني(ره) در باب ضرورت تهذيب نام? رهبر معظم انقلاب در پاسخ به جمعي از دانش آموختگان و پژوهشگران حوزه علميه نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش اول نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش دوم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش سوم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش چهارم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش پنجم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش ششم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش هفتم نقد جوابيه آقاي حجامي – بخش هشتم 2- سهل است توهين كنيد يا جسارت نمائيد ...! مطهري‌ تا زنده‌ بود، سيبل‌ انواع‌ حملات‌ بود ... نقدي بر جوابيه شهروند دردمند-2 نقدي بر بافته هاي شهروند دردمند! و ... - همچنين: نقد جوابيه آقاي حجامي - بخش نهم بزودي منتشر مي شود ... بدين وسيله از همه علاقه مندان و جستجوگران حقيقت و خستگان از سراب تکفير و تهمت و تخريب و هوچي گري و ... دعوت به همراهي مي شود. آماده هرگونه نقد، پيشنهاد، مناظره، مباحثه و ... هستيم! به اميد ديدار التماس دعا http://ensaaf.blogfa.com/

شهلا

سلام فقط میتوانم بگویم برایتان خیلی متاسفم.کاش یک کم از غرورتان کم میکردید.آن دنیا را هم در نظر میگرفتید.

مسافر

اجرتون با امام زمان عج

حسینی

به نظر من مطالب ایشان بسیاربهتر از مطالب دیگر علما می باشد و هیچ خلیلی در انها ندیده ام شما نیز فکر می کنید مطالب دیگر علما درسته چون اینقدر از ایشان بد نوشتن توی وبلاگ ها که ذهن ها دیگر اماده نیست مطالب ایشان واقعا مستند و مرتبط است به نحوی که نفس سرکش منو ارام کرد اونم از منظر قران و حدیث

MAHELL

چرا نظرمو تأیید نمیکنید ؟ میترسید؟

MAHELL

اینم ID. بعداز تأیید جوابمو بدید. شما چرا معارف رو نقد نمیکنید؟ چرا به شخصیت میپردازید؟ اگر چه نقد شما درباره شخصیت علی آقا بیشترش دروغه و باقی مانده از برداشت بد شماست. یه مقدار مطالب حوزه رو با مطالب جناب یعقوبی مقایسه کنید ؛ میفهمید که بیشتر مطالب حوزه مشکل درند نه مطالب آقای یعقوبی. اصلا" دربارش تا حالا فکر نکردید و همین طوری نقد کردید. در ضمن همه ماجرای نامه ی دختر سمنانی به مقام معظم رهبری میدونند. 100% شما هم میدونید. شما به علمایی افتخار میکنید که از الان مقابل مقام معظم رهبری ایستادند. مثل همین وحید خراسانی که تو سال جدید سخنانی ضد رهبری داشتند. یا آقای دستغسب!!! کجای این فیلم توهین به علمای شما بود؟ منتظرم نظرم رو تأیید کنید و جوابم رو زیرش بنویسید تا دیگر دوستان هم بخونند. حالا من میخوام شما رو نقد کنم. یا فاطر بحق فاطمة[گل]

MAHELL

سلام 1-متأسفانه در مورد آقای خراسانی سندی ندارم که ارائه کنم. پس بر خلاف شما حرفم پس میگیرم. 2-خوب اگر این حرف از سر غرور و بی پایه و اسای است ، چرا علمای شما نیامدند در این مورد مطلب ارائه کنند؟ بیش از ده سال از این ماجراها میگذره؟ چرا علما نیامدند جواب بدهند؟ 3-شما تمام خدا رو در حوزه میبینید که میگویید شیخ اعظمی چنین ادعایی نکرده؟ مگر معیار ما ایشان است یا حداکثر معرف پیش ایشان است که آقای یعقوبی رو با او مقایسه میکنید؟ آن شیخ برای خودش و شاگردانش مجتهد بوده. این همه مجتهد. مگر باهم فرقی دارند. در اون صورت حرف دوست عزیزمان آقای یعقوبی درست میشود که میفرمایند { تقلید از فقهای الان با فقهای 100 یا 500 سال قبل هیچ تفاوتی ندارد} (البته این جمله مضمون حرفی بود که ایشان بیان کرده بودند و این جمله دقیقا" و واو به واو کلام ایشان نبود) چون حرف جدیدی ندارند. ایشان اصلا" چنین توانی نداشته اند ؛! چه برسد به این که ادعا کند. 4- در مورد نامه به مقام معظم رهبری چیزی نگفتید؟ 5-نگفتید کجای فیلم آقای یعقوبی به علمای شما توهین کرد؟ 6-گفتم اگر میتونید معارف رو نقد کنید. مثلا شما میتونید ثابت کنید صفات خدا عین ذات

اگر میتوانید ایشان را متقاعد کنید با مناظره