کلاسهای فرادرمانی غیرقانونی هست

مردم گزارشات خود را در مورد عرفان حلقه با 110 در میان بگذارند


هشدار پلیس ایران درباره سودجویی مراکز فرادرمانیهشدار پلیس ایران درباره سودجویی مراکز فرادرمانی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ درباره فعالیت شیادانی به نام فرادرمانگرا که در مراکزی به نام فرادرمانی فعالیت غیرقانونی می کنند هشدار داد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، سرهنگ غنی لو در گفتگو با شبکه خبر گفت: عده ای سودجو با عنوان فرادرمانگرا در مراکزی به نام فرادرمانی فعالیت غیرقانونی می کنند و اگر مردم از این افراد و مراکز اطلاع دارند، به پلیس اطلاع دهند.
وی با بیان اینکه فرادرمانی در واقع مدرن شده رمالی و جادوگری های قدیم است، افزود: گروهی که هم اکنون در جامعه تحت عنوان فرا درمانی فعالیت می کنند، کارشان غیرقانونی است و در واقع این کار نوعی بهره برداری از عرفان های نوظهور است .

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ همچنین گفت: مردم آگاه باشند هرگونه اقدامی در حوزه درمان باید به تائید وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی رسیده باشد و چنانچه فردی یا گروهی خارج از این حوزه فعالیت کنند با آنها برخورد خواهد شد.
سرهنگ غنی لو اعلام کرد: در صورت اعلام اطلاعات مردمی در این باره از طریق شماره تلفن ۱۱۰ ، ایمیل، مکاتبه یا مراجعه حضوری یا شکایات ارجاعی از طریق مقامات قضایی از جمله دادسرای تخلفات پزشکی، موضوع با دقت رسیدگی می شود.

وی در ادامه افزود: این گونه کارها بیشتر منشاء اقتصادی دارد و یک نوع کلاه برداری مدرن است و این افراد با اطلاع از یک سری رمز و رموز که هیچ دلیلی بر واقعیت ندارد با القا باوری و هیپنوتیزم در افراد زود باور و ساده لوح این کار را انجام می دهند و از آنها سوء استفاده های مالی می کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پرونده زیادی از این گروه در اداره آگاهی تهران وجود دارد، گفت: درمان های این چنینی با شیوه های رمالی و کلاه برداری دلیلی بر این نیست که این عده از افراد سودجو بتوانند بیماری را درمان کنند.
سرهنگ غنی لو افزود: این افراد در تمام کشور به صورت پراکنده و مخفیانه فعالیت دارند و چنانچه مردم اطلاع دهند پس از بررسی و تحقیقات با هماهنگی مقام قضایی برای دستگیری آنها اقدام خواهد شد.

/ 0 نظر / 21 بازدید