بررسی فرقه فالون دافا
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ٢٧ اسفند ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: لی هنگجی ،فالون دافا ،مبانی فرقه فالون ،فالون دافا چیست

ادعاهای خدایی لی هنگجی!

 

 

 

بر هیچ کس پوشیده نیست که انسان مظهری از کل عالم و جلوه ای از قدرت خالق خود می باشد و حتی برترین مخلوقات و خلیفه خدا بر روی زمین است و خداوند رحمان و رحیم امانت خود را در وجود او به ودیعت گذاشته. انسان پیچیده ترین و شگفت انگیز ترین مخلوق روی زمین و دارای توانایی و استعداد های بالقوه ای است که با پیشرفت علم تنها گوشه هایی از آن کشف شده و هر چه بیشتر علم بشری پیشرفت میکند هر روز زوایای بیشتری از این راز سر به مهر گیتی برمی دارد.

بی شک همه ما با علوم متافیزیک آشنا هستیم و  دانشمندان برجسته ای در این شاخه تحقیقات وسیعی انجام داده و آثار و نتایج شگفت انگیزی در باره تاثیر متافیزیک بر انسان و حیات انسان به جا گذاشته اند. وجود هاله نورانی در اطراف هر شخص و ارتباط آن با شرایط روحی و جسمی و بیماریها، ذرات آلفا  و انرژی درمانی و قدرت فکر و شفا بخشی فکر و اراده انسان در درمان بیماریها از امور بدیهی در علم امروز است.

 

در چین باستان نیز  استفاده از طب سوزنی و  یوگا و مدیتیشن امری معمول بوده و امروزه نیز مدیتیشن در غرب برای بسیاری از درمانها و یا به عنوان درمان مکمل و خصوصا به لحاظ تمرینات تنفسی، بهترین روش برای کمک به زایمان طبیعی بانوان به کار می رود.

اما نکته ای که باقی می ماند این است که آیا این نیروهای درونی در انسان ساخته دست بشر است و به واسطه بشر به انسان انتقال می یابد؟ و یا اینکه خالق و صاحب آن خداست و ما انسانها تنها می توانیم گوشه هایی از این نیروها را با تمرین و ممارست کشف و استفاده نماییم و در حقیقت تمام استعدادهای بشر ، امانتی الهی در دست اوست؟ بی شک پاسخ بیشتر ما به این سئوال این است که این نیروها و استعدادها بالقوه بوده و بسیاری از ما در شرایطی خاص آن را بدون مطالعات متافیزیک و بدون کمک و راهنمایی استادی خاص در وجود خود حس و پیدا کرده و بسیاری دیگر نیز برای پرورش این نیروها از روشهایی مثل تمرین و ممارست بر اساس روشهای عرفانی شرقی و یاغربی ، کمک می گیرند.

در فالون دافا که ادعا می شود یک روش تزکیه بر اساس بودا می باشد، لی هنگجی ادعا می کند که همه این استعدادها را او به پیروانش داده و به این ترتیب خود را خدا و خالق و صاحب این نیروها قلمداد میکند.

در حقیقت ادعاهای خدایی لی هنگجی یکی از نقاط ضعف بزرگ این روش است که با هیچ یک از روشهای عرفانی شرقی سازگار نیست و خواننده کتابهای او را به این اعتقاد وا می دارد که ادعاهای وی بر اساس جهل او نسبت به خالق و نوعی حس خدایی و خود محوری و خود مرکز بینی دارد و تماما متناقض با فطرت خداجوی هر انسان است. در این مقال سعی بر این است که این اشکالات و ادعاها را با شواهد موجود از خود کتابها در اختیار خوانندگان بگذاریم تا خود قضاوت کنند و ببینند که آیا این ادعاها با روح و فطرت خدا جوی بشر سازگار است یا خیر؟

 

تاکید بر عدم وجود خالق:

لی هنگجی برای اینکه بتواند خود را جایگزین خدا کند ابتدا نیاز دارد که ذهن خواننده را از تفکر احتمال وجود خالق پاک کند. و سپس خود را به عنوان خدای آسمانها و زمین معرفی کند.

در کتاب جوان فالون در صفحه 21 چنین می گوید:

جهان در حرکت است و تمام راههای شیری در جهان و نیز تمام کهکشانها در حرکت هستند، نه سیاره دور خورشید می چرخند و زمین هم به دور خودش می چزخد. همگی در باره این بیندیشید: آیا کسی مجبور بوده آنها را هل دهد؟ آیا فکر می کنید کسی درحال نیرو دادن به آنهاست؟ شما نمی توانید این گونه چیزها را با مفاهیمی که مردم عادی دارند بفهمید. آنها فقط یک نوع مکانیزم چرخیدن دارند.

البته لی هنگجی برای توجیه چرخیدن فالون مجبور است که خالق را انکار کند والا چگونه می تواند چرخیدن جسمی با شکل و شمایل فالون را در بدن انسان توجیه کند؟ لذا می گوید:

"به همین شکل در مورد فالون ما هم صدق می کند. آن فقط می چرخد.با طولانی کردن زمان تمرین، مشکل تزکیه را در میان شرایط عادی زندگی برای مردم عادی حل کرده است. چگونه این کار را می کند؟ از آنجا که بطور پیوسته می چزخد انرژی را دائما از جهان جذب و تبدیل می کند ..." ( جوان فالون ص 21)

 

در سیر تمرینات فالون دافا عده ای از مریدان لی هنگجی بر اساس فطرت پاک انسانی خود به این نتیجه رسیده اند که لی هنگجی نمی تواند خدای آنها باشد و خدای اصلی را در آسمانها یافته اند که قدرت او و وصف او برتر از تشبه او به موجودی زمینی مثل لی هنگجی است و لذا بیانیه ای صادر کرده و در آن گفته اند که : استاد واقعی در آسمانهاست و باید از استاد در دنیای بشری قطع شویم. لی هنگجی با شنیدن این بیانیه آشفته شده و در یکی از سخنرانی های خود به شدت آنها را مورد انتقاد قرار می دهد و ادعاهای خدایی خود را تکرار می کند:

"افرادی نیز هستند که می گویند استاد واقعی در آسمانهاست باید از استاد در دنیای بشری قطع شویم و به استاد کمک کنید گره هایی را که به بدنش زده شده است باز کند. بدانید فقط یک لی هنگجی وجود دارد. هیچ روح نخستین کمکی ندارم و هم چنین هیچ یک از آن سه روح و هفت جان را شبیه آنچه که انسانهای عادی دارند ، ندارم. من موجود اصلی هستم. بدن های داخل بنتی من از بزرگترین آن تا کوچکترین آن که از ذرات سطوح مختلف ساخته شده و در بعد های مختلفی هستند همگی توسط موجود اصلی من در دنیای بشری رهبری می شوند و از افکار موجود اصلی من در دنیای بشری پیروی می کنند. بدن های قانون من تجلیات به خصوص خردِ من هستند. بدن های گونگ من ترکیبهای گونگ بی اندازه وسیع من هستند. تصدیق نکردن استاد در دنیای بشری تصدیق نکردن خود شخص به عنوان یک مرید دافا است. پس چنین شخصی حتی یک تزکیه کننده نیست چه رسد به اینکه در مورد کمال صحبت کند... مردم آینده هنوز احتیاج دارند که فا را بدست بیاورند .چندین میلیارد نفر در این دنیا هستند که در حال انتظار به سر می برند" (ص 24 و 25 نکاتی برای پیشرفت بیشتر 2)

نفی ادیان و مذاهب گذشته و حال و تمسخر آنها:

لی هنگجی همواره در کتابها و مقالات خود ، مذاهب موجود را سطحی و فاقد ارزش خوانده و همقطاران خود از استادان شی گونگ را متقلب و دروغگو و فریبکار و یا تسخیر شده توسط حیوانات و اهریمنان معرفی می کند و مردم را از رجوع به آنها و یا پیروی از روشهای دیگر تزکیه برحذر می دارد.

" زمانه تغییر کرده است و در حال حاضر، ما آن آداب و رسوم و زانو زدن ها و پیشانی را بر زمین قرار دادن یا آن نوع از تعظیم کردن سنتی را بکار نمی بریم. آن آداب و رسوم استفاده ی زیادی ندارند و آنها شبیه نمایش های مذهبی است". ( جوآن فالون ص 49)

 "بودیسم نمی تواند کل فای بودا را پوشش دهد. بودیسم در دو هزارو پانصد سال پیش توسط شاکیامونی در هندوستان قدیم بنیان گذاشته شد." ( جوان فالون ص 50)

"مذاهب تاسیس شده در این قرن ، یا نه فقط در این قرن بلکه خیلی از مذاهب جدید تاسیس شده در چند صد سال اخیر، اکثرشان قلابی هستند.به شما می گویم که همه ی این مذاهب شیطانی هستند . حتی اگر به مردم صدمه نرسانند هنوز هم مذاهب شیطانی هستند، چرا که در اعتقاد مردم با مذاهب اصلی مداخله کرده اند. مذاهب اصلی می توانند مردم را نجات بدهند اما آنها نمی توانند. با گذشت زمان در نهان کارهای بدی انجام می دهند. تمام این چیزها  شیطان هایی هستند که در عصر پایان دارما ظاهر شده اند". ( جوان فالون ص 52)

ناگفته نماند که لی هنگجی فقط فالون دافا را به عنوان مذهب اصلی قبول دارد و سایر مذاهب را شیطانی و منحرف می داند. و این عقیده با تبلیغاتی که برای این فرقه می شود مبنی بر اینکه فالون دافا با مذاهب دیگر در تضاد نیست و تنها یک روش برای تزکیه ذهن و جسم است! تناقض دارد.

کما اینکه لی هنگجی بارها تکرار کرده: "ما آموزش می دهیم که شخص فقط یک راه تزکیه را باید تمرین کند. نباید با اضافه کردن چیزهای دیگر عمل تزکیه ی خود را آشفته کنید. اگر همزمان در دو قایق قدم بگذارید نمی توانید چیزی را بدست آورید. عمل تزکیه موضوعی جدی است ، شخص باید از یک روش پیروی کند".  ( جوان فالون ص 53)

"در عصر پایان دارما جهان تغییرات بسیار بزرگی را طی کرده است و حتی مکانهای مذهبی نبز دیگر برای عبادت خوب نیستند! در حال حاضر تنها کسی در دنیا هستم که به طور علنی یک راه درست را آموزش می دهد. کاری را انجام داده ام  که قبلا توسط هیچ کسی انجام نشده است و در عصر پایان دارما این را در دسترس همه قرار داده ام". (جوان فالون ص 54)

 

"با تحمل کردن درد و رنج و انجام کارهای خوب می توان در بین توده های مردم تقوا ذخیره کرد. مردم در زمانها ی گذشته اجازه نداشتند از این اصل عالم( فای بودا) اطلاعی داشته باشند . آنچه مردم در گذشته تجربه کرده اند و آن چه بوسیله مذاهب آموزش داده شده فقط جنبه های ظاهری و پدیده های سطحی بوده اند".( نکاتی برای پیشرفت بیشتر 1 – ص 7 )

 

ادعای خدایی :

هر چند در سایت فارسی این فرقه آمده :

 "حزب کمونیست اعتقاد داشتن فالون ‌گونگ به خدا را تهدیدی در برابر مشروعیت رژیم کمونیستی تلقی می‌کند" ، اما در همه صفحات کتابهای چهارگانه ، تنها چیزی که دیده نمی شود، اعتقاد به خدای یکتا و واحد است. لی هنگجی در بسیاری از مواضع خود را خدا می داند.

لی هنگجی در بسیاری از مواقع خود را موجود اصلی و برتر و خدا می خواند و خود را از باقی انسانها جدا و سوا می داند حتی در چرخه باز پیدایی و تناسخ هم معتقد است این او بوده که این چرخه و نحوه باز پیدایی انسانها را طراحی و هدایت کرده و فراتر از آن ادعا می کند که همه قدرتهای فوق طبیعی و فالون و سیستم انرژی را او در بدن پیروانش کار گذاشته و اگر به دستورات او عمل نکنند و سرپیچی کنند آنها را مجازات کرده و سیستم انرژی آنها را پس خواهد گرفت. یا اینکه فالون آنها را از بین خواهد برد و یا آنها را از خطرات و حوادث محافظت نخواهد کرد! او حتی معتقد است اگر با صحنه های وحشتناک در حین تمرین مواجه شدید نام وی را بگویید و البته "فاشن"که همان روح و یا در اصطلاح فالون دافا "بدن قانون" استاد نامیده می شود شما را محافظت خواهد کرد . حتی در موقعی که آرامش ندارید نام او را برای رسیدن به آرامش زمزمه کنید!  لی هنگجی معتقد است می تواند با یک تکان دست همه شیاطین و اهریمنان را ناپدید کند و خود را صاحب قوای فوق العاده خارج از توان یک بشر می داند و همواره می گوید" تمام شما به جز من لی هنگجی فقط یک تمرین کننده هستید و خود را موجود برتر و موجود اصلی می خواند.

 

لی هنگجی معتقد است او میلیاردها "فاشن" یا "بدن قانون" ( روح) دارد ، این "فاشنها" که شبیه خود لی هنگجی است ، بطور اتوماتیک تکثیر شده و هر یک از تمرین کنندگان چند تا از آنها را در اطراف خود دارند و این فاشن ها تمرین کننده را از خطرات و انحراف مراقبت کرده و از بیماری و مرگ او جلوگیری کرده و نخواهد گذاشت که حادثه ای برای مرید اتفاق بیفتد و همچنین این "فاشنها" خانه مرید را تمیز کرده و شیاطین را از آن دور می کنند و مثل فرشته نگهبان او عمل خواهند کرد! همچنین کسی نمی تواند مرید را اذیت کند زیرا اگر کسی بتواند مرید را اذیت کند قادر است به استاد هم آزار برساند و چون ریشه لی هنگجی در جهان است و هیچ کس قادر نیست به جهان صدمه بزند و لذا در نتیجه هیچکس نمی تواند به مرید صدمه بزند و او را اذیت کند!

البته این ادعا موجب شده که عده ای در چین به اعتقاد اینکه فاشن استاد از آنها مراقبت می کند دست به خودکشی بزنند و یا امور غیر معقول و خطرناک انجام بدهند که البته منجر به مرگ آنها شده و متاسفانه فاشن استاد آنها را نتوانسته حمایت کند!

( این مطلب از زبان لی هنگجی در کتاب جوان فالون آمده است)

 

اما از همه مهمتر، لی هنگجی معتقد است که او فالون را به همه انسانها داده و با شرکت در جلسات سخنرانی اش و یا خواندن کتابها، این فالون در بدن شاگردان و قرار گرفته و کار چرخیدن اتوماتیک و جذب انرژی را با چرخش مداوم و بی وقفه ، حتی در حال تمرین نکردن مرید نیز انجام میدهد . البته لی هنگجی در حین سخنرانی با لمس بدن شاگردان و دقیقا قسمت زیر شکم آنها این فالون را در بدن آنها می کارد! و در زمان غیاب او " فاشن" او که بطور اتوماتیک تکثیر شده و در همه جا موجود است این وظیفه مهم را به انجام می رساند! و لذا به این ترتیب لی هنگجی ادعا می کند که راحت ترین آئین را با خود آورده و گرانبها ترین چیزها را که همان فالون می باشد به انسانها هدیه کرده است. فالون که به گفته خود او در هیچ روش و آئینی وجود نداشته و ندارد و استادان قبلی همواره تاکید کرده اندکه فالون دادنی و کاشتنی نیست و کسی نمی تواند آن را بدست آورد ولی لی هنگجی از روی رحمت و شفقت میلیاردها فالون را تولید و در اختیار مریدانش قرار داده است!

لی هنگجی معتقد است همه انسانها قبل از تولد و پا گذاشتن به این جهان با او پیمان بسته اند و لذا شایسته نیست که پیمان خود را بشکنند و اگر چنین کنند خطرات زیادی متوجه آنها خواهد شد!

لی هنگجی خدای آسمانها نیز هست !

"کتاب فا سرشت عالم را معرفی می کند و تجلی واقعی فای عظیم بوداست. این چیزی است که من در اصل داشتم که بعد از رسیدن به روشن بینی از طریق عمل تزکیه آن را به یاد آوردم و سپس آن را به زبان انسان معمولی، عمومی کردم و آن را به شما و هم چنین آنهایی که در آسمان هستند آموزش دادم که به وسیله آن عالم توسط فا اصلاح می شود". ( نکاتی برای پیشرفت بیشتر 1 - ص 25)

 

اما شواهدی از خود کتابها در این باره می آوریم تا جای شبهه ای برای خوانندگان باقی نماند:

 "همه شما بجز من (لی هنگجی) تزکیه کننده هستید". ( نکاتی برای پیشرفت بیشتر 1 - ص 18 )

"در حقیقت چیزهایی که توسط چندین استاد در این زندگی به من داده شده است نیز چیزهایی هستند که من عمدا چندین دوره زندگی قبل برای آنها ترتیب داده ام که به دست بیاورند، زمانی که وقت به خصوص از پیش تعیین شده فرا رسید، این چنین ترتیب داده شد که آنها آن چیزها را به من بدهند به طوری که بتوانم فای خود را در تمامیت خودش به یاد بیاورم. بنابراین بگذارید به شما بگویم این کتاب فا نه تنها توسط آنهایی که در سطح انسان هستند ، بلکه توسط موجودات در سطوح بالاتر نیز مطالعه می شود. به خاطر اینکه محدوده وسیعی از بدن کیهانی از سرشت عالم منحرف شده است، باید توسط فا اصلاح شود". ( نکاتی برای پیشرفت بیشتر 1-ص 26)

"بعد از تزکیه عمیق دافا مریدان زیادی به روشن بینی نائل شده اند آنها می توانند صحنه های واقعی و درخشان و با شکوه را در بعد های دیگر ببینند. مریدانی که روند روشن بینی را تجربه می کنند آنقدر هیجان زده می شوند که بدن های قانون من را استاد دوم می نامند. این یک درک اشتباه است. بدن های قانون تصویر آشکار خردِ در همه جا حاضِرِ من هستند و یک موجود زنده مستقل نیستند. برخی دیگر فالون را استاد فالون می نامند. این مطلقا اشتباه است. فالون شکل آشکارِ دیگرِ سرشتِ قدرتِ فایِ من و خرد دافا است".( نکاتی برای پیشرفت بیشتر 1 - ص 30 )

مرید: مریدان دافا با عهد و پیمانی که با استاد بستند به این دنیای بشری آمدند. اگر در این حیات زندگی که در توهم بشری به سر برده می شود یک مرید راهی را که پیمان بسته بود نپیماید آیا او هنوز راه تزکیه ای را که او را به کمال هدایت می کند دارد؟ کودکان چطور؟

پاسخ:" اگر موجودی عهد و پیمانش را بشکند آسمان آن را موضوعی جدی می داند . البته اگر زمانی که مریدان دافا شکنجه و آزار می شوند او اهریمن را دنبال نکرده باشد و در شکنجه و آزار مریدان شرکت نکرده باشد و در ضمن قادر به شناختن دافا بوده باشد، پس حداقل مجاز خواهد بود برای دوره بعدی باقی بماند". ( جلسه پرسش و پاسخ نیویورک منهتن آوریل 2007 -ص 11 )

نکته: " الست بربکم قالوا بلی" ! شما بیاد دارید که با لی هنگجی پیمان بسته باشید؟

تمامی کیهان به طور جدی و مشتاقانه در حال تماشای این اصلاح فا هستند و سه قلمرو به خاطر اصلاح فا آفریده شده اند. تمامی موجودات در طی دوره طولانی تاریخ تماما برای اصلاح فای امروز در انتظار بودند! اگر کسی در حال شکنجه با شهامت بگوید که " فالون دافا خوب است" و بدون انجام دادن هیچ کار دیگری، این شخص واقعا به مکان اصلی خود باز خواهد گشت و او به "فا" اعتبار بخشیده و قطعا یک موجود الهی خواهد شد".( جلسه پرسش و پاسخ نیویورک منهتن آوریل 2007 -ص 16 )

 

"من برای این اینجا هستم که در سطح وسیعی چشم آسمانی همه را باز کنم".

"باز کردن چشم آسمانی کودکی زیر شش سال بسیار آسان می باشد و من حتی احتیاجی به استفاده از دستم ندارم. در همان لحظه ای که صحبت می کنم چشم آسمانی کودک باز می شود".

"ترجیح می دهم چشم آسمانی شاگردانم را در حد چشم معرفت باز کنم در نتیجه این امکان برای آنها فرهم می شود که بتوانند بعد های دیگر را ببینند".( فالون گونگ ص 10)

"اگر تمرین شما با تصاویر یا احساس ترسناکی مختل شده با خود جمله : من بوسیله استادم محافظت می شوم ، من از چیزی نمی ترسم را بگویید. برای شما این امکان نیز وجود دارد که نام استاد را زیر لب زمزمه کنید و به تمرینات خود ادامه دهید".

"مزاحمت های شیطانی صحنه هایی هستند که در طول جریان تزکیه رهرو نشان داده می شوند و مزاحم تمرین او می گردند. ممکن است موجود زشت و کریهی ببینید و یا شخصی که می خواهد با چاقویی در دست تو را بکشد، اما او نمی تواند تو را بکشد ، برای اینکه معلم تو پوششی دور تو کشیده که تو را حمایت می کند". ( فالون گونگ ص 33)

"پیر ( استاد) تو مقداری از کارماهایت را منحل خواهد کرد و بقیه را برایت باقی می گذارد" .(فالون گونگ ص 32)

توضیح اینکه :کارما ماده سیاهی است که ادعا می شود دور انسان وجود دارد و همه ما از زندگی قبلی خود مقداری کارما داریم و به خاطر گناهان و خطاهایی که در زندگی های قبلی خود مرتکب شده ایم و یا حتی بخاطر گناهان اطرافیان و دوستان و اعضای خانواده خود"!

"من دافا را به شما داده ام و پنج تمرین شی گونگ را به شما یادداده ام، بدنهایتان را پاک کرده ام، فالون (چرخ) را و مکانیزم انرژی را در شما کاشته ام، و حتی فاشن من را دارید که شما را محافظت می کند. همه آن چیزهایی را که باید از من می گرفتید بدست آورده اید. من رل مهمی را در دوران سخنرانی ها دارم".( فالون گونگ ص 35)

نکته: د رحقیقت انرژی و میدان مغناطیس چیزی است که در بدن هر انسانی وجود دارد ولی لی هنگجی ادعا  می کند که او آن را به مریدان می دهد.

"زمانی که احساس کردید ورود به مرحله آرامش واقعا غیر ممکن است امکان این وجود دارد که نام استاد را زیر لب زمزمه کنید". ( فالون گونگ ص 56)

"فالون را آزاد کردم و آن را در قسمت زیرین شکم شما کاشته ام. فالون را با یکصد میلیون ین نمی توان بدست آورد. و فقط فالون نیست که به شما داده ام ، بلکه همچنین خیلی چیزهای باارزش دیگر که در تزکیه به تو کمک خواهد کرد. این چیزها را نمی توان با پول خرید". ( فالون گونگ ص 58)

"فالون را من به شما داده ام، بعضی از فالون ها برای کمک تزکیه تان است و بقیه برای پاک کردن جسم هایتان، به علاوه تو فاشن مرا داری که از تو مواظبت می کند.هر کدام از شما حداقل یکی از فاشن های مرا دارید به شرطی که رهرو فالون گونگ باشید. البته اگر نباشی فاشن من از تو مواظبت نخواهد کرد". ( فالون گونگ ص 59)

"فاشن من به همه چیزهایی که تو در فکرت داری بدون اینکه به او گفته شود آگاه است.من تمام جسمهای شما را در کلاس پاک کرده ام".( فالون گونگ ص 61)

"در تزکیه آنچه از همه سخت تر و پیچیده تر است برای انجام دادن، بوسیله فاشن من انجام داده می شود". ( فالون گونگ ص 66)

 

(هنگامی که شما در حال گوش دادن به سخنرانی هستید ، فالونهایی را به خانه هایتان  می فرستم تا آنجا راتمیز کنند. ) "در تمیز کردن اول چیزهای بد را از خانه تان دور میکنم ، و بعد انرژیی دور آن می کشم که چیزهای شیطانی داخل آن نشوند".

 

"وقتی من به شما آموزش می دهم بطور مستقیم جسمهای شمارا عوض می کنم. هر کدام از شاگردان من فاشن من را پشت سرشان دارند و فاشن بطور اتوماتیک تقسیم می شود" . ( فالون گونگ ص 68)

"در فکرت درست باش ، در تصمیمت جدی باش ، ارواح پلید خواهند ترسید، اگر همچنان آنها تو را تسخیر کرده اند و کارهای پلید انجام می دهند پس من دخالت خواهم کرد، تکانی از دست من بطور کلی در یک لحظه آنها را ناپدید خواهد کرد". ( فالون گونگ ص 72)

"فاشن من برای آن است که زندگی تو را از خطرها حمایت کند. اما او از همه چیزها مواظبت نخواهد کرد . بعضی از آنها برای تجربه زندگی تو باقی خواهند ماند. فهمیدن با خودت!" (فالون گونگ ص 73) نتیجه: اگر خطر از سرت گذشت من حمایت کرده ام اگر خطری به تو اصابت کرد آن امتحان تو بوده و برای تجربه ات حمایتت نکردم!

"وقتی فردی عادی ناگهانی چیزی را به دست می آورد که شخص عادی نباید داشته باشد، زندگی او در خطر خواهد بود. در نتیجه احتیاج به فاشن من برای حمایت دارد. فاشن من از تو حمایت خواهد کرد. اگر در نیمه راه تزکیه را رها کنی فاشن خودش تو را رها می کند"! (الون گونگ ص 78)

"سختی ها امتحاناتی هستند که استاد برای مرید خود تدارک دیده است.امتحانات تو برای رشد شین شنگ تو ترتیب داده شده است. امتحانات فرد عادی برای بازپرداخت بدهی کارمایی او تنظیم شده است.امتحانات شخص از کارمای او نشات می گیرد. من آنها را درست برای رشد شین شنگ شاگردانم بکار می برم.. به عنوان یک رهرو زندگی تو دوباره تنظیم شده است".

"تو فاشن مرا داری که از تو حمایت می کند. بعضی مواقع که تو با سختی مواجه می شوی ، اسم مرا می خوانی، و مرا در مقابل خودت می بینی ، اما من به تو کمک نمی کنم! زیرا آن امتحانی برای توست، که با کوشش خودت آن را بگذرانی به هر حال وقتی که واقعا در خطر هستی من به تو کمک خواهم کرد"! (فالون گونگ ص 79)