غفلت همگانی و هجوم خاموش عرفان کیهانی(حلقه)
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ٢۸ اسفند ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: انحرافات فرادرمانی ،عرفانهای کاذب ،نقد عرفان حلقه ،انحرافات محمدعلی طاهری


غفلت همگانی و هجوم خاموش عرفان کیهانی(حلقه)


خبر دستگیری محمدعلی. ط، وجود گزارشات متعدد در باب فساد اخلاقی مسترهای (مربی) عرفان کیهانی و همچنین انتشار عکسهای غیراخلاقی از کلاسهای برگزار شده این جریان و آقای محمدعلی. ط در معیت عده ای از بانوان بی حجاب؛ باعث ایجاد ریزشهای عظیمی در مجموعه فوق شد.

ادیان نیوز>باشگاه اندیشه: میرحمید موسوی
عرفان کیهانی مکتب التقاطی نوظهوری است که از چند سال پیش فضای معنوی کشور را تا حدودی آلوده ساخته و با اغفال و بهره گیری از احساسات عده ای از جوانان و دانشجویان پاک و ساده دل، زمینه های انحرافاتی عمیق عقیدتی و بینشی را در آنها بوجود آورده است.

با دستگیری محمدعلی. ط سردستۀ این حرکت متعارض دینی و فرهنگی توسط مقامات امنیتی و قضائی کشور، ریزشهای زیادی در مجموعه عرفان کیهانی بوجود آمد امّا پس از آزادی مشروط ارباب حلقه ها از زندان حرکت این جریان ضد ارزشی وارد فاز جدیدی از فعالیتهای تخریبی معنوی شده است.غفلت همگانی و هجوم خاموش عرفان کیهانی(حلقه)

خیزش مجدد برای احیای حیثیت از دست رفته
خبر دستگیری محمدعلی. ط، وجود گزارشات متعدد در باب فساد اخلاقی مسترهای (مربی) عرفان کیهانی و همچنین انتشار عکسهای غیراخلاقی از کلاسهای برگزار شده این جریان و آقای محمدعلی. ط در معیت عده ای از بانوان بی حجاب؛ باعث ایجاد ریزشهای عظیمی در مجموعه فوق شد. زیرا افرادی ملحق شده به امید شفا و یا به تصور تربیت عرفانی و معنوی با پرداخت مبالغ هنگفت در کلاسهای شفابخشی کیهانی حضور می یافتند ولی پس از آشکار شدن حقیقت امر، از جریان مخوف کیهانی خود را جدا ساختند.

آقای محمدعلی. ط پس از آزادی مشروط از زندان، با اطلاع از این واقعه و اوضاع پیش آمده در زمان غیابش برای رهایی از رسوایهای بوجود آمده به فکر چاره اندیشی افتاد. سکانس اول فیلم ارباب حلقه ها مظلومیت نمایی بود ؛ ایشان با مظلوم نشان دادن خود و مجموعه تحت امر درصدد ساختن شرایط لازم برای سکانس دوم فیلم فرافکنانه بود، سکانس دوم به میان کشیدن نام حوزه علمیه و تعامل با اساتید حوزه بود، در حالیکه اساتید صاحب نظر در وادی عرفان حوزه علمیه قم حتی از وجود چنین فردی اظهار بی اطلاعی نمودند. (چه برسد به تعامل و تشکیل شورایی هم اندیشی حوزه و عرفان کیهانی!) و افزودند که اگر این فرد مدعی اگر واقعاً در ادعای خود صادق بود چرا قبل از به راه انداختن این جریان خطرناک انحرافی با اساتید حوزه مشورت نکرد؟!

حمایت شدید مخالفان و معاندان نظام از جریان شفادهی کیهانی
احزاب و گروههای مخالف نظام و معاند ولایت فقیه با حمایتهای خود همیشه در کنار سردستۀ عرفان کیهانی بودند. همچنین حضور پرشورانه حامیان و اعضای این گروهها در قالب مستر(مربی) در عرفان کیهانی، کلاسهای شفادهی را تحت تاثیر قرار داده است.

القای دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین خرافی خواندن برخی از عقاید مذهبی مانند: شفاعت، نذر و توسل به معصومین (علیهم السلام) از عمده فعالیتهای مسترهای وابسته است.
از جمله احزاب حامی جریان کیهانی که نقش بسزایی در پیش برد اهداف از پیش تعیین شده دارند می توان به: نهضت آزادی، حزب مشروطه و گروههای مستقل لائیکی و سکولار اشاره نمود.

پرش شاخه به شاخه برای فرار از اتهامات
ماهیت عرفان کیهانی پس از گذشت چندین سال حتی برای افراد ایمان آوردنده این مکتب التقاطی مشخص نشده است، پرش از شاخه عرفان به طب، از طب به شفادهی، از شفادهی به معنویت، از معنویت به فرهنگ و. . . نشان از بی ثباتی ماهیتی عرفان کیهانی دارد.

خصوصاً بی ثباتی ماهیتی راه حلی برای فرار از جواب دادن به منتقدین و فرار از اتهامات وارده است و بی جا نیست که این موضوع را با فلسفه ایمان مسیحیت که جمله معروف: «ایمان می آورم تا شاید بفهم. » در ارتباط بدانیم.

تخریب حامیان دیروز و مخالفان امروز
گروه سایبری عرفان کیهانی با تاسیس دهها سایت و وبلاگ هجمه عظیمی بر علیه جداشدگان از مجموعه به راه انداخته اند.
نمونه بارز تخریب این گروه، حمله بر علیه دکتر منصوری لاریجانی مفتکر و نویسنده برتر دفاع مقدس و حوزه دین واندیشه است.

دکتر منصوری در ابتدای راه اندازی جریان عرفان کیهانی با نگارش مقدمه ای بر کتاب آقای محمدعلی. ط مورد حمایت همه جانبه سرشاخه و سردسته های عرفان کیهانی بود ولی بعد از اعلام برائت ایشان از این مجموعه انحرافی و درخواست حذف مقدمه نگارش یافته از کتاب ارباب حلقه ها، تمامی مجموعه حلقه ای ها بر علیه وی بسیج شدند و در تخریب شخصیت آقای دکتر منصوری از هیچ تلاش فروگذاری نکردند.

برگزاری مخفی کلاسهای شفادهی
با وجود اعلام ظاهری آقای محمد علی. ط مبنی بر تعطیلی تمامی کلاسهای شفادهی که یکی از شروط آزادی ایشان از زندان بود، کماکان این کلاسها به صورت مخفی و زیر زمینی به فعالیتهای خود ادامه می دهند.

نحوه اطلاع رسانی در مورد برگزاری کلاسهای شفادهی و جذب افراد جدید در مجموعه به صورت ارسال ایمیل و پیامک است، همچنین تبلیغ هرمی که ستون اصلی انتشار عقاید کیهانی است در NGO ها، کلاسهای آموزش موسیقی، رایانه، آمادگی کنکور و تقویتی مدارس و موسسات آموزشی و علمی ادامه دارد.

خواب زمستانی مسئولین!
از قدیم شنیده ایم که خواب زمستانی حدّی دارد 4 یا 6 ماه طول می کشد ولی خواب مسئولین ذی ربط برخورد با جریانهای انحرافی پایانی ندارد!

فرمایشات مقام معظم رهبری و امام امت(دامت برکاته) در دیدار مردم قم نیز اشاره به ضرورت برخود با شیوع طاعون گونه و گسترش روز افزون جریانها و مکاتیب انحرافی دارد. تا چه زمانی نهاد و ارگانهای کشور این وظیفه شرعی و قانونی را بر گردن یکدیگر خواهند انداخت؟

آقایان مجلسی، امنیتی، حوزوی، اطلاعاتی، قضائی شما در مقابل انحراف یافتن تک به تک جوانان میهن اسلامی به دست گروههای نوظهور معنوی مسئول هستید.

 

منبع: ادیان نیوز

نویسنده:میرحمید موسوی